D.U.K.

Kam skirta ši svetainė?

— Šioje svetainėje talpinama mokomoji medžiaga apie saugų elgesį su gyvūnais. Naudodamiesi ja Lietuvos mokyklų mokytojai bei savarankiškai savo atžalas ugdantys tėvai gali išmokyti vaikus saugiai elgtis aplinkoje, kurioje yra gyvūnų. Čia rasite medžiagą apie saugų elgesį su šunimis.

Kas administruoja šį projektą?

— Šio projekto administratorė – nevyriausybinė Lietuvos gyvūnų teisių apsaugos organizacija (LGTAO), įkurta 2012 metais. LGTAO misija – gerinti gyvūnų gyvenimą Lietuvoje. Savo misiją organizacija įgyvendina pasitelkdama šias priemones: gyvūnus saugančių teisės aktų kūrimą ir įgyvendinimą, švietimą bei bendradarbiavimą su valstybinėmis įstaigomis bei Lietuvos ir tarptautinėmis gyvūnų apsaugos organizacijomis. Organizacijoje dirba apie 15 savanorių: teisininkų, veterinarijos, viešųjų ryšių specialistų, zoologų, šunų dresuotojų, mokytojų. Daugiau apie LGTAO.

Kas yra knygelių autorius?

— Mokomųjų knygų sudarytoja ir dalies skyrių autorė – LGTAO savanorė, šunų elgsenos specialistė ir pozityvia dresūra paremtos šunų dresūros mokyklos „Educated Dog” įkūrėja bei šunų dresuotoja Lina Mockutė. Daugiau apie Liną Mockutę.
Dalies knygų turinio autorystė priklauso Jungtinės Karalystės šunų apsaugos organizacijai „Dogs Trust”, suteikusiai leidimą jos medžiagą pritaikyti Lietuvos švietimo sistemai.

Kokio amžiaus vaikams tinkama mokomoji medžiaga apie šunis?

— Dvyliką metų apimanti mokomoji medžiaga suskirstyta į 6 dalis. Tokia informacijos išdėstymo tvarka yra numatyta Žmogaus saugos bendrojoje programoje, kuria remiantis ir sudaryta šioje svetainėje pateikiama mokomoji medžiaga.
Svetainėje rasite 1-2 klasių mokomąją knygą, 3-4 klasių mokomąją knygą, 5-6 klasių mokomąją knygą, 7-8 klasių mokomąją knygą, 9-10 klasių mokomąją knygą ir 11-12 klasių mokomąją knygą.
Dėmesio, tėveliai! Peržvelkite ne tik savo vaikų amžiaus grupei tinkamiausią knygą. Kitose taip pat galite rasti jūsų atžaloms įdomių užduočių, kurios atitiks jūsų vaiko pomėgius ir talentus.

Ar ši mokomoji medžiaga tinkama Lietuvos švietimo poreikiams?

— Taip, kadangi ši mokomoji medžiaga yra parengta vadovaujantis ir, Ugdymo plėtotės centro vertinimu, atitinka LR Švietimo ir mokslo ministerijos patvirtintą Žmogaus saugos bendrąją programą
Kiekvienos mokomosios knygos pradžioje yra pateikiama informacija apie tai, kuriuos Žmogaus saugos bendrojoje programoje nurodytus pasiekimus, žinias ir supratimus atitinka kiekvienas knygos skyrius.